Chodecký závod Poděbrady
Mistrovství ČR a SR a mezistátní utkání v chůzi EA Race Walking Permit Meeting

15. 2. 2016

Co řekli hvězdní chodci o Poděbradech

Zapátrali jsme v archivu, poptali se aktivních chodců a přinášíme ohlasy elitních závodníků, mezi nimiž nechybí olympijští šampioni, mistři světa a Evropy, ba i světoví rekordmani.

Raúl Gonzáles (*29. února 1952, Mexiko) Zlatý a stříbrný z olympijských her; z Prahy do Poděbrad zašel v červnu 1978 světový rekord 3:41:20 na 50 km, který byl 35 let (do března 2013) kontinentálním rekordem.
„Byla to těžká trať, ale nesmírně zajímavá. Střídal se terén, vesnice, lidé, závod proto nebyl tak jednotvárný a únavný jako na dráze či autodromu. Také bych rád poděkoval za vřelé přijetí."

Vítězové 18. Světového poháru, Poděbrady 19. a 20. dubna 1997 Irina Stankinová – 10 km (*25. března 1977, Rusko), mistryně světa, 2x zlatá na MS juniorů a také světová rekordmanka této kategorie
„Po diskvalifikaci v Atlantě (OH 1996) jsme věnovali s trenérem větší pozornost technice, a to se vyplatilo. Byla jsem trochu nervózní a začala opatrně. Závěr vyšel podle mých představ." Jefferson Pérez – 20 km (*1. července 1974, Ekvádor), olympijský vítěz, trojnásobný mistr světa „Jsem šťastný, že i zde jsem potvrdil olympijské prvenství. Těší mě také nový osobní rekord. Ale na druhou stranu mne mrzí, že zatím jezdím na tyto závody sám, že ještě nemáme v naší vlasti další chodce, kteří by se uplatnili na mezinárodním poli."

Anežka Drahotová (*22. června 1995, Česká republika) Juniorská mistryně světa a Evropy, bronzová z ME, stříbrná z ME do 22 let, 1x vítězka Poděbrad
„Moc ráda závodím v domácím prostředí Poděbrad, byla jsem se tu podívat už jako menší a teď s některými, které jsem tehdy s obdivem sledovala, závodím. Absolvovala jsem tu svůj první reprezentační start a byla jsem opravdu moc ráda, když jsem tu předloni i vyhrála. Trať je po opravě cest rychlá, ale hlavně tu panuje skvělá, domácká atmosféra. Přijedou se podívat známí i neznámí a všichni fandí. Město se mi líbí a mám tu i svou oblíbenou kavárnu, do které vždy zajdu den před závodem. Jednoduše jsou Poděbrady příjemným pevným bodem v kalendáři."

Matej Tóth (*10. října 1983, Slovensko) Mistr světa, vicemistr Evropy, pětinásobný vítěz Poděbrad
„Je to moje „srdcovka. Nikde jinde se mi tak dobře nechodí jako v Poděbradech. Navíc jsem si tu udělal čtyřikrát osobní rekord. Byly to moje první seniorské závody a hned vítězné, navíc ve vynikajícím výkonu, jako dvacetiletý jsem šel 1:23:17. Na všech ročnících byl také se mnou můj otec, pro kterého je to už každoroční tradice. Navíc v Poděbradech si mě chůze získala, když jsem zde po roce trénování jako 14letý viděl živě Světový pohár v roce 1997. To byl zážitek, který mi navždy zůstane v paměti."
Generální partner
Českého atletického svazu


Partner akce
Oficiální partneři ČAS
Místní partneři