Chodecký závod Poděbrady
Mistrovství ČR a SR a mezistátní utkání v chůzi EA Race Walking Permit Meeting

30. 3. 2017

Mezistátní utkání prověří formu reprezentantů

V rámci chodeckého mítinku Poděbrady walking se již tradičně koná i mezistátní utkání, kterého se letos zúčastní celkem jedenáct týmů. Kdo bude hájit barvy české reprezentace?

Největší nadějí, co se týká kvalitního umístění v individuálním pořadí, je jistě Anežka Drahotová. Ta již absolvovala svůj první letošní start před necelými dvěma týdny v Luganu, kde zašla čas 1:34:19, čímž si prakticky zajistila účast na mistrovství světa v Londýně. Splnila tím také limity na evropský šampionát do 22 let v Bydhošti a také na Evropský pohár, který budou koncem května hostit Poděbrady. „Do Poděbrad se moc těším. Loni jsem tam nemohla startovat, protože mě trápily zdravotní problémy. Poděbrady jako město i samotný závod mám moc ráda. Letos jsem zdravá, ale volíme trochu jinou cestu, takže půjdu z plného tréninku. Rozhodně nebudu v ideální formě. Tu směřujeme k Evropskému poháru a mistrovství světa. Budu spokojena, když po závodu odejdu s dobrým pocitem, že jsme na dobré cestě směrem k dalšímu vývoji sezóny,"nechala se slyšet.

Naopak velmi nejistý je start další české reprezentantky Lucie Pelantové. Svěřenkyně trenéra Sequenta měla zdravotní problémy, které zapříčinily její tréninkový výpadek. Dle jejích slov začala teprve nedávno trénovat naplno. O víkendu by měla startovat na chodecké desítce v Olomouci a dle výsledku se rozhodne, zda půjde i v Poděbradech.

Mužský tým vyrazí do mezistátního utkání v plné síle. Leaderem by měl být Lukáš Gdula, který loni reprezentoval na olympijských hrách v Riu a předtím ještě v Poděbradech získal mistrovský titul na dvacítce. "Do Poděbrad se těším každý rok. Letos o to víc, že jsem se nemohl zůčastnit MČR na padesátku v Dudincích.Bude to takový první velký test. Spokojen budu, pokud dojdu do cíle a nebude mě bolet noha. Beru ten závod jako odrazový můstek směrem k Evropskému poháru," uvedl. Na startu bude i další chodec se zkušenostmi z velkých šampionátů Pavel Schrom, jenž triumfoval v rámci mistrovství republiky před dvěma lety. Sestavu pak doplňuje Vít Hlaváč. Účastník loňského juniorského světového šampionátu vstoupil do letošní sezóny velmi solidně, když při své první soutěžní dvacítce v Luganu zašel 1:30:48 a splnil tak limit na Evropský pohár.

V nominaci juniorských týmu zatím figurují Vojtěch Libnar a Veronika Janošíková. Ostatní mohou být dodatečně nominování po víkendovém ligovém závodě v Olomouci. V úvahu padají například Filip Srbecký nebo Hana Schromová.

Česká reprezentace změří síly v rámci mezistátního utkání se soupeři z Finska, Francie, Maďarska, Irska, Norska, Polska, Švýcarska, Švédska a Velké Británie.
Generální partner
Českého atletického svazu
Oficiální partneři ČAS


Hlavní partner akce
Partneři akce