Chodecký závod Poděbrady
Mistrovství ČR a SR a mezistátní utkání v chůzi EA Race Walking Permit Meeting

6. 4. 2017

Mistr světa na startu letošních Poděbrad

Na poslední chvíli obohatilo startovní listinu letošního chodeckého mítinku Poděbrady walking jedno velké jméno. Je jím světový šampion z Moskvy a olympijský medailista z Londýna Robert Heffernan z Irska.

Robert Heffernan je stálicí světové chůze. Největší kariérní úspěchy získával hlavně na trati 50 kilometrů. Na olympijských hrách v Londýně vybojoval na padesátce bronzovou medaili. O rok později se stal v Moskvě světovým šampionem. Patří mu také páté místo z mistrovství světa v Pekingu 2015 a na loňských olympijských hrách v Riu došel na šesté pozici.

Jeden velký cenný kov získal i na trati 20 kilometrů. Stalo se tak na evropském šampionátu 2010 v Barceloně, kde vystoupal na bronzový stupínek. Na dvacítce startoval také dvakrát pod pěti kruhy. Na olympiádě v Pekingu 2008 byl osmý a o čtyři roky později došel v Londýně na devátém místě. Šestou příčku obsadil také v závodě na 20 kilometrů při mistrovství světa v Ósace 2007. Jeho osobní rekord má hodnotu 1:19:22.

Již dříve potvrdili svou účast vítěz Poděbrad z roku 2015 a pátý muž olympijského závodu v Riu Christopher Linke, bronzový medailista ze světového šampionátu v Ósace Hatem Ghoula z Tuniska, bronzový z Afrických her 2015 v Brazzaville Jihoafričan Wayne Snyman či někdejší dorostenecký mistr světa a juniorský evropský šampion Hagen Pohle z Německa.

Největší českou nadějí v mužském závodě bude Lukáš Gdula, který si v loňském roce v Poděbradech došel pro svůj druhý mistrovský titul na trati 20 kilometrů v novém osobním rekordu 1:25:50.

Na poslední chvíli musela ze zdravotních důvodů zrušit svůj start v Poděbradech Australanka Regan Lambleová, která měla být největší soupeřkou Anežky Drahotové. Ve startovní listině ovšem přibyla další kvalitní chodkyně, kterou je Polka Pulina Buziak-Smiataczová. Ta mám na svém kontě dva polské mistrovské tituly. Zúčastnila se dvou olympijských her v letech 2012 v Londýně a 2016 v Riu de Janeiru. Svou zemi reprezentovala také na mistrovství světa v Moskvě 2013.

Domácí publikum se může těšit na start české rekordmanky a bronzové medailistky z mistroství Evropy z Curychu 2014 Anežky Drahotové.
Generální partner
Českého atletického svazu
Oficiální partneři ČAS


Hlavní partner akce
Partneři akce