Chodecký závod Poděbrady
Mistrovství ČR a SR a mezistátní utkání v chůzi EA Race Walking Permit Meeting

4. 4. 2016

Poděbrady lákají na mistra světa

Již o nadcházejícím víkendu proběhne 84. ročník tradičního chodeckého závodu Poděbrady, který je zároveň i mítinkem EA i mezistátním utkáním a startovní listina je plná zajímavých jmen.

Mezi muži bude na startu například mistra světa z Tegu 2011 právě na trati 20 kilometrů Luis Fernando López. Muž, který dokázal ovládnout tento světový šampionát je stálici chodecké světové špičky již dlouhá léta. Je také majitelem bronzové medaile z Panamerických her v Guadalajarě, na MS v Berlíně 2009 si došel pro páté místo a na olympijských hrách v Pekingu byl devátý.

Ve startovní listině nechybí ani obhájce loňského vítězství Němec Christopher Linke. Pátý muž evropského šampionátu v Curychu 2014 a devátý z MS v Moskvě 2013 si jistě brousí zuby na další poděbradský triumf. V silné sestavě přijedou Poláci. Bohaté zkušenosti má již Rafal Fedaczynski, osmý z olympijské padesátky v Pekingu. Jeho reprezentační kolega Lukasz Nowak se pak může pyšnit sedmým místem ze stejné olympiády a také osmou příčkou z MS v Moskvě. Silné polské trio doplňuje nadějný Dawid Tomala. Pravidelným účastníkem v Poděbradech je Nor Erik Tysse. K jeho největším úspěchům patří páté místo z olympijských her v Pekingu a stejné umístění na MS v Osace 2007 nebo sedmá příčka z MS v Berlíně 2009. České barvy bude v závodě zastupovat trio Lukáš Gdula, Pavel Schrom a Ondřej Motl.

Vyrovnaná bitva se dá očekávat v kategorii žen. Nejlepší osobní rekord z celého startovního pole má Běloruska Nastassia Yacevičová. Své dosavadní životní maximum pod 1:30 má i Polka Paulina Buziaková. Této dvojici bude šlapat na paty Britka Johanna Atkinsová. Z mimoevropských závodnic budou chtít do celkového pořadí významně promluvit Mexičanka Alejandra Ortegová a Kolumbijka Vivian Sandra Galvisová. Mezi ženami nás budou reprezentovat Tereza Korvasová a Hana Herberová.

V sobotu 9. dubna se na trať vydají nejdříve ženy ve 14:45 a start mužů je naplánován na 15:30.Generální partner
Českého atletického svazu
Oficiální partneři ČAS


Hlavní partner akce
Partneři akce