Chodecký závod Poděbrady
Mistrovství ČR a SR a mezistátní utkání v chůzi EA Race Walking Permit Meeting

29. 3. 2017

První velká jména pro letošní Poděbrady

Začátek dubna patří již tradičně mítinku Poděbrady walking. Jubilejní 85. ročník tohoto chodeckého závodu se odehraje 8. dubna na lázeňské kolonádě v Poděbradech. I letos se můžou atletičtí příznivci těšit na velmi zajímavá jména ze zahraničí.

Závod Poděbrady walking se řadí do kategorie Permit mítinků EA. V jeho rámci se bude konat i mezistátní utkání, kterého se v letošním roce zúčastní celkem jedenáct reprezentačních týmů. V neposlední řadě se budou v Poděbradech rozdávat také české mistrovské tituly na trati 20 kilometrů v kategorii mužů a žen. Pro naše chodce je to zároveň ideální šance plnit limity na velké mezinárodní akce.

Silní Němci i medailista z mistrovství světa

Jedním z hlavních favoritů na triumf bude Němec Christopher Linke. Ten startoval v Poděbradech i loni a bral druhé místo. Tehdy se musel sklonit před vítězným Švédem Perseem Karlströmem. Skvělou formu pak potvrdil na olympijských hrách v Riu de Janeiru, kde si došel pro šesté místo. Linke je také pátým mužem evropského šampionátu v Curychu v roce 2014. Letos bude chtít navázat na svůj poděbradský triumf z roku 2015. Rád by také vylepšil svůj osobní rekord z loňského roku, který má nyní hodnotu 1:19:19.

Nejkvalitnějším osobním maximem z dosavadní startovní listiny disponuje Hatem Ghoula z Tuniska (OR 1:19:06). Jeho největším kariérním úspěchem je bronzová medaile na mistrovství světa v Ósace 2007. Vybojoval také páté místo na světovém šampionátu v Helsinkách 2005. Své bohaté zkušenosti bude chtít tento čtyřnásobný účastník olympijských her prodat i v Poděbradech.

Na startu se objeví i další rychlý Němec Hagen Pohle, který se loni dokázal vtlačit mezi skupinu Mexičanů na šesté místo a zašel si při tom svůj osobní rekord 1:19:58. Pohle sbíral největší úspěchy v mládežnických kategoriích. Je dorosteneckým mistrem světa z roku 2009 a o dva roky později ovládl i juniorský evropský šampionát.

Zajímavým jménem je jistě Jihoafričan Wayne Snyman (OR 1:20:46), jenž má ve své sbírce bronzovou medaili z Afrických her 2015. V loňském roce pak skončil na čtvrtém místě při mistrovství Afriky. Osobní rekordy pod 1:21 pak mají ještě Němec Nils Brembach (OR 1:20:58) a Slovák Anton Kučmín (OR 1:20:43).

Kvalitní soupeřka pro Drahotovou

Zatím nejzajímavější soupeřkou naší Anežky Drahotové, která si před týdnem v Luganu již zajistila účast na světovém šampionátu v Londýně, je Australanka Regan Lambleová (OR 1:29:33). Té se dařilo zejména v minulém roce, kdy si došla pro deváté místo na olympijských hrách v Riu de Janeiru a skončila tak o jednu příčku lépe než právě Anežka Drahotová. K tomuto úspěchu přidala ještě jedenácté místo na MS družstev v Římě.

Program 85. ročníku chodeckého mítinku Poděbrady walking odstartuje v sobotu 8. dubna v 9:30 závodem na 5 kilometrů chůze mládeže a veteránů a vyvrcholí v 15:30, kdy se vydají na trať muži.
Generální partner
Českého atletického svazu
Oficiální partneři ČAS


Hlavní partner akce
Partneři akce