Chodecký závod Poděbrady
Mistrovství ČR a SR a mezistátní utkání v chůzi EA Race Walking Permit Meeting

31. 3. 2016

Reprezentace poměří své síly s evropskou špičkou

Už jen něco přes týden zbývá do startu 84. ročníku tradičního chodeckého závodu Poděbrady, který je mítinkem EA, mistrovstvím ČR a SR v chůzi na 20 kilometrů a mezistátním utkáním. Odtajněná je již i nominace českého týmu pro toto mezinárodní klání a návštěvníky čeká i zajímavý doprovodný program.

Muži v plné sestavě

Mužská část reprezentace půjde do boje v tom nejsilnějším možném složení. Lukáše Gdulu, který před necelými dvěma týdny zašel v Dudincích limit na olympijské hry v Riu na padesátce, podpoří jeho tradiční reprezentační parťák Pavel Schrom a také Ondřej Motl. Všichni tři chodci již mají splněné nominační kritérium na květnové MS chodeckých týmů v Římě. O účast na této akci bude usilovat i leader juniorské sestavy Vít Hlaváč. Spolu s ním budou startovat v rámci juniorského mezistátka Alexandr Malysa a Tomáš Gdula.

Největším českým želízkem v ohni bude již jistý účastník nadcházejících olympijských her v Riu de Janeiru na chodecké padesátce Lukáš Gdula. Ten má s poděbradskou tratí bohaté zkušenosti. „První Poděbrady jsem šel již v roce 2016 jako žák. Byly to moje první větší chodecké závody a určitě významně přispěly k tomu, abych se začal chůzi věnovat naplno. V posledních letech se mi však zde příliš nedařilo, tak věřím, že to prokletí letos prolomím. Divácká kulisa je vždy jedinečná i ve srovnání se zahraničními závody, což platí také o trati samotné. Poděbrady budou takovým rychlostním testem před olympiádou a jistě bude na startu silná konkurence, jak tomu bývá každý rok. Osobně bych se rád přiblížil osobnímu rekordu na dvacetikilometrové trati," naznačil své ambice.

Hlavní oporu ženské sestavy tak bude nadějná Tereza Korvasová, kterou doplní Hana Herberová. Za juniorky pak nastoupí Kateřina Maternová a Veronika Kubenková. V nominaci na mezistátní utkání bohužel chybí naše největší chodecká hvězda Anežka Drahotová, které znemožnily start zdravotní komplikace. Podobně je na tom i další dlouholetá reprezentační opora Lucie Pelantová.

Doprovodný program

Součástí poděbradského mítinku jsou i doprovodné akce, které budou probíhat po celý den. Ani v Poděbradech nebude chybět Atletika pro děti. Mladí sportovci budou moci vyzkoušet zábavný atletický víceboj. Pro ty, kteří ho úspěšně dokončí, jsou připraveny drobné ceny a kartička s podpisem Anežky Drahotové. Proběhne také výuka chůze pro děti s odborným trenérem a na místě bude i populární Krtek. Dále je na programu Školní běh mládeže na jeden nebo dva kilometry, kde se očekává účast okolo pětiset startujících. Ceny bude pak předávat česká běžecká legenda Ludmila Formanová. Nejen diváci, ale i návštěvníci tohoto lázeňského města si budou moci projít závodní trať v rámci pochodu pro zdraví s účastí bývalých chodeckých reprezentantů.

Celý program bude zahájen v sobotu 9. dubna v 9:30 startem závodu na 5 km chůze pro mládež a veterány a vyvrcholí v 15:30, kdy se vydají na trať účastníci závodu mužů. Více informací naleznete na: www.podebrady-walking.cz
Generální partner
Českého atletického svazu


Partner akce
Oficiální partneři ČAS
Místní partneři