Chodecké závody Poděbrady
WA Race Walking Tour Gold Meeting

3. 2. 2024

​Přihlášky na 92. ročník spuštěny

Poděbrady Walking jsou na prahu dalšího ročníku a s úterkem 6. února otevírají registrace.

Registrace probíhají online na webu závodu (www.podebrady-walking.cz) v sekci Přihlášky, a to jak do mítinku World Athletics, tak do doprovodných závodů. Registrovat se je možné od úterý 6. února 2024 do neděle 31. března 2024 (23:59).

Poděbrady Walking jsou také v roce 2024 součástí seriálu World Athletics Race Walking Tour, a to jeho nejvyšší kategorie Gold. Jsou tedy ideální možností, jak plnit ostré limity pro olympijské hry či mistrovství Evropy, respektive si připsat štědrý bonus do rankingu, který je druhou cestou jak se kvalifikovat na vrcholné akce sezóny.

O mítinku

Historie chodeckých závodů spojených s Poděbrady sahá až do předminulého století. Dlouhá tradice však v současnosti rozhodně neskomírá, ba naopak. Její svěžest dokládá celá řada událostí z nedávné doby.

V roce 1997 při chůzi v Poděbradech slavila česká atletika sto let vydařeným Světovým pohárem. V sezóně 2017 se zde při příležitosti 120. výročí tuzemské „královny sportů" konal Evropský pohár. V letech 2021 a 2023 hostily Poděbrady mistrovství Evropy družstev v chůzi, do třetice se sem tato akce vrátí v příštím roce.

O sportovní úrovní Poděbrad svědčí, že v hodnocení kvality dle metodiky WA si mítink i ME stojí tradičně mezi chodeckými akcemi na nejvyšších příčkách. V rankingu, který sleduje výkony a také zohledňuje úroveň samotných účastníků, patří evropskému šampionátu v loňském roce (spolu se slovenskými Dudinci) první místo.




Generální partner
Českého atletického svazu




Hlavní partner
Českého atletického svazu




Oficiální partneři ČAS




Oficiální dodavatelé
Českého atletického svazu


Partneři akce