Chodecké závody Poděbrady
WA Race Walking Tour Gold Meeting

30. 11. 2021

Poděbrady čeká jubileum

V sobotu 2. dubna se na Lázeňské kolonádě v Poděbradech uskuteční jubilejní 90. ročník mezinárodního mítinku Poděbrady Walking, kde se dá opět očekávat velmi kvalitní chodecká podívaná.

Středočeské lázeňské město patří k nejtradičnějším a také nejoblíbenějším chodeckým destinacím na světě. Poděbradský mítink se těší velkému věhlasu už téměř jedno století a v jeho bohaté historii zde padaly světové rekordy a závodily ty největší hvězdy této atletické disciplíny. Poděbrady jsou tak ve světě chůze opravdovým pojmem.

Důkazem toho je, že se zde v roce 1997 uskutečnilo 18. Světový pohár v chůzi. V roce 2017 byly pak Poděbrady hostitelem evropského chodeckého poháru a letos v květnu do Středních Čech přicestovali nejlepší chodci starého kontinentu, aby poměřili své síly v rámci mistroství Evropy družstev, což je soutěž, kterou budou Poděbrady pořádat také v letech 2023 a 2025. Příznivci chodeckých závodů se tak mají rozhodně na co těšit.

Poděbrady Walking je pro příští rok zařazen do kategorie World Athletics Race Walking Gold, tedy té nejvyšší. Každoročně se v jeho rámci koná také mezistátní utkání. Toho dubnového by se mělo zúčastnit sedm federací. Naši reprezentanti a reprezentantky poměří na dvacetikilometrové trati síly se soupeři z Francie, Maďarska, Irska, Itálie, Litvy a Slovenska. Kategorie juniorů a juniorek má pak na programu desítku.

Letošní jubilejní 90. ročník bude také oslavou 125 let české atletiky. Samotný mítink tak bude doplněn o bohatý doprovodný program, v jehož rámci se uskuteční veřejné chodecké závody mládeže a legend, běh starosty města a chybět nebude ani populární Atletika pro děti.
Generální partner
Českého atletického svazu
Oficiální partneři ČAS
Oficiální dodavatelé
Českého atletického svazu


Partneři akce